Најнови вести

  • Божиќ-Павлетиќ ја замени Битола со Трембле

    Хрватскиот ракометен репрезентативец Јосип Божиќ Павлетиќ по само една сезона си замина од редовите на Еурофарм Пелистер и кариерата ќе ја продолжи во најквалитетниот шампионат во Франција.

  • Манасков пред потпис со Ним, ќе го замени легендарниот Мишел Гигу

    Македонското репрезентативно крило Дејан Манасков денес се збогува со унгарскиот гигант Веспрем и на крајот на договорот слободен е да ја избере својата нова средина. Манасков одамна најави дека не останува во унгарскиот шампионат и не се враќа во македонската Суперлига. Пред репрезентативецот е нов предизвик, бидејќи по играњето во Германија и Унгарија блиску е до можноста да заигра и во Франција.

  • ПСЖ задржа два клучни ракометари на долг период

    Пари Сен Жермен соопшти дека е договорено продолжување на соработката со Камил Шипржак и Лук Стеинс.

Табела

Д1
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Лига на шампиони
1 Сесон РенСесон Рен 0 0 0 0 0:0 0 0
Лига на шампиони
1 ШамбериШамбери 0 0 0 0 0:0 0 0
Лига Европа
1 ШартрШартр 0 0 0 0 0:0 0 0
Лига Европа
1 ДанкеркДанкерк 0 0 0 0 0:0 0 0
Лига Европа
1 НантНант 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Истр Оуест ПровенсИстр Оуест Провенс 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Лимож Ханд 87Лимож Ханд 87 0 0 0 0 0:0 0 0
1 МонпелјеМонпелје 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ПСЖПСЖ 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Екс ПровансЕкс Прованс 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Сант РафаелСант Рафаел 0 0 0 0 0:0 0 0
1 Секестат АлзасСекестат Алзас 0 0 0 0 0:0 0 0
1 ТулузТулуз 0 0 0 0 0:0 0 0
1 КретејКретеј 0 0 0 0 0:0 0 0
Испаѓање
1 ИвриИври 0 0 0 0 0:0 0 0
Испаѓање
1 НимНим 0 0 0 0 0:0 0 0
Лига на шампиони
Лига Европа
Испаѓање