ФОТО: Еве го тимот со кој Еурофарм Пелистер ќе брка титули во новата сезона

Македонските клубови значително се засилија во пресрет на новата сезона. Вардар има драстично изменет лик во однос на минатата сезона, а идентичен е случајот и со Металург и Еурофарм Пелистер.

Битолчани со Жељко Бабиќ и неколку звучни засилувања ќе атакуваат на титули во сезоната 2020/21. Еве го тимот на „зелено-белите“ за сезоната која следува:

 • Благојче Трајковски
 • Градимир Чаневски
 • Матео Мараш
 • Гоце Ојлески
 • Никола Маркоски
 • Бојан Маџовски
 • Дејан Кукуловски
 • Стипе Мандалиниќ
 • Томислав Кусан
 • Невен Стјепановиќ
 • Мирко Радовиќ
 • Марио Танкоски
 • Јосип Периќ
 • Ненад Костески
 • Марин Вегар
 • Милорад Кукоски
 • Мартин Велковски
 • Елмир Граџан
 • Милан Џукиќ

Предизвици за Пелистер во новата сезона ќе бидат домашното првенство, Европската лига и регионалната СЕХА лига.