ФОТО: ЕХФ му го честита јубилејниот стоти настап на Манасков за Веспрем

Крилниот играч на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков вечерва го запиша стотиот настап во дресот на унгарски Веспрем, на тешкото гостување кај Кил во Лигата на шампионите.

Честитки за нашиот репрезентативец освен од екипата, пристигнаа и од официјалниот профил од ЕХФ Лигата на шампионите. 

  • Објавата на Твитер: 

Крилниот играч настапува за овој тим од 2017 година, а со Веспрем стигна до титули во домашното првенство и купот. Исто така загубија и финале од Лигата на шампионите, минатата сезона од нашиот претставник Вардар.

Лига на шампиони (М), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КилКил 11 8 2 1 348:305 43 18
2 ВеспремВеспрем 11 8 0 3 364:312 52 16
3 МонпелјеМонпелје 1 11 6 1 4 302:298 4 13
4 КиелцеКиелце 1 11 5 2 4 326:308 18 12
5 ПортоПорто 11 4 2 5 310:326 -16 10
6 ВардарВардар 11 4 1 6 309:355 -46 9
7 Мешков БрестМешков Брест 1 11 3 0 8 310:336 -26 6
8 Мотор ЗапорожјеМотор Запорожје 1 11 1 2 8 330:359 -29 4