ФОТО: Еден ракометар ќе остане на трибини, Лазаров го откри списокот за Турција

Македонија е пред можеби најважниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Германија во 2024 година.

Денес, во Ван, нашите избраници ќе се сретнат со Турција, а селекторот Кирил Лазаров го објави конечниот список на ракометари за овој дуел. Познато е дека Македонија за Турција отпатува со седумнаесет ракометари, што значи дека еден ќе остане на трибини. Тоа е младиот Цветан Кузманоски. 

  • Составот на Македонија за дуелот со Турција:

Во составот се враќа Дејан Манасков, кој ќе биде единствено лево крило во нашиот состав. Во однос на дуелот со Луксембург, тука се и голманот Томовски, Петров и Младеновиќ.