ФОТО: „Џамбо“ ја потврди изреката – „еднаш вардарец, засекогаш вардарец“

Страхиња Милиќ, некогашниот вардаров голман, беше во Скопје и го следеше натпреварот меѓу Вардар и Киелце во рамки на Лигата на шампионите.

Милиќ, кој беше еден од ракометарите со најдолг стаж во вардаровиот дрес, дојде во СЦ „Јане Сандански“ и ја овековечи атмосферата со видеа и фотографии. 

Вардаровите навивачи го поздравија со аплауз, а тој уште еднаш ја потврди изреката - „еднаш вардарец, засекогаш вардарец“.

Покрај Милиќ, во салата од поранешните функционери во Вардар беа Индира Кастратовиќ, Зоран Кастратовиќ, Веселин Вујовиќ, Михајло Михајловски...

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 11 10 0 1 386:304 82 20
2 ПИК СегедПИК Сегед 11 8 2 1 323:277 46 18
3 ПСЖПСЖ 11 9 0 2 347:306 41 18
4 АлборгАлборг 11 5 1 5 328:337 -9 11
5 ФлензбургФлензбург 11 4 1 6 291:299 -8 9
6 Целје Пивоварна ЛашкоЦелје Пивоварна Лашко 11 3 0 8 280:335 -55 6
7 ЕлверумЕлверум 11 1 1 9 284:324 -40 3
8 ППД ЗагребППД Загреб 11 1 1 9 263:320 -57 3