ВИДЕО: Цепелинот на Кукиќ и Ѓукиќ - најдобар српски потег на ЕП

Со три порази српската репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во ракомет во Австрија, Шведска и Норвешка. Сепак, по некој добар потег видовме и од српските ракометари,

Цепелинот на Лазар Кукиќ и ракометарот Еурофарм Пелистер, Милан Ѓукиќ беше еден од најубавите потези на натпреварот Србија - Хрватска и воопшто на петтиот ден на шампионатот.

  • Цепелинот на Кукиќ и Ѓукиќ: 

Српското крило за неколку дена ќе му се стави на располагање на новиот тренер на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ во подготовките за вториот дел од сезоната.