ВИДЕО: Цепелинот на Карачиќ и Кристопанс во ТОП 5 потези на 11. коло во ЛШ!

Ракометарите на Вардар запишаа голема победа на гостински терен против Рајн Некар Левен од 27-30 и се доближија до потврда на второто место во групната фаза на Лигата на шампионите.

Вардарци играа експлозивен ракомет, а потврда за тоа е и цепелинот на Игор Карачиќ и Даинис Кристопанс, кој се најде на четвртото место во ТОП 5 листата на најдобри потези за 11. коло. 

Покрај цепелинот, „црвено-црните“ во идеалниот тим на колото го имаат и Тимур Дибиров, а останаите потези на колото можете да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Лига на шампиони (М), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БарселонаБарселона 11 9 0 2 377:312 65 18
2 ВардарВардар 11 7 1 3 314:304 10 15
3 ВеспремВеспрем 1 11 7 0 4 317:300 17 14
4 КиелцеКиелце 1 11 7 0 4 348:336 12 14
5 Рајн Некар ЛевенРајн Некар Левен 2 11 6 0 5 339:324 15 12
6 МонпелјеМонпелје 2 11 2 1 8 294:318 -24 5
7 Мешков БрестМешков Брест 1 11 2 1 8 300:344 -44 5
8 КристијанштадКристијанштад 1 11 2 1 8 317:368 -51 5