ВИДЕО: Судијата „спречи“ цепелин од соништата – ја фати со лева, па атрактивно погоди со десна

Порто

Порто гостува во Данска кај Алборг во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Почетокот донесе прекрасна акција на португалскиот претставник. При еден цепелин во центарот на вниманието заврши потегот на Андре Гомез. Додека беше во воздух ја промени топката од лева во десна рака и на исклучително тежок начин ја смести во противничката мрежа.

Штета што судијата ја поништи реализацијата поради престап на Гомез.

  • Погодокот на Андре Гомез:

Порто на Никола Митревски брани предност од три гола, стекната на домашен терен на првото соочување пред една недела.