ВИДЕО: Брутален нокаут врз Дувњак, страдеше неговата глава против Магдебург

Дувњак

Полскиот репрезентативец, член на Магдебург, Пјотр Чрапковски беше исклучен на дербито против Кил. Неговиот старт во дуелот со Домагој Дувњак му донесе заслужен црвен картон.

Хрватот при еден влез доби жесток удар во главата, што можеше да донесе и потешки последици. За среќа организаторот на игра на Кил помина без проблеми и го доигра мечот.

Судиите првично покажаа две минути исклучување за гостинскиот ракометар, а потоа се консултираа и донесоа правилна одлука.