ВИДЕО: Брилијантната одбрана на Митревски меѓу најдобрите пет на колото во ЛШ!

Македонскиот голман Никола Митревски повторно се најде во потесниот избор на нај-одбрани на колото во ракометната Лига на шампиони.

Искуснот голман беше брилијантен меѓу стативите на Порто и со дванаесетте интервенции беше најзаслужен за убедливата победа на неговиот тим над Динамо Букурешт. Една од нив се најде во изборот на најдобри пет на колото.

  • Најдобрите пет интервенции на колото во Лигата на шампионите: 

Митревски ја игра третата сезона во редовите на Порто, кој оваа сезона игра под очекувањата во Лигата на шампионите.