ФОТО: Борко Ристовски ги посети „фармацевтите“ во Лисабон

Гостувањето во Лисабон, каде вечерва Еурофарм Работник ќе се соочи со Спортинг во рамките од седмото коло на Лигата на шампионите е убава шанса голманот на репрезентацијата Борко Ристовски да ги посети своите репрезентативни другари.

Попладнево, на неколку часа до почетокот на натпреварот, Борко пристигна во хотелот на Еурофарм и разговараше со ракомерарите и тренерот Стевче Алушовски. Голманот на Бенфика сигурно добро го познава Спортинг и може да му биде од полза на стручнио штаб на битолчани.

Втора сезона по ред Борко Ристовски го брани голот на Бенфика, откако претходно надвор од нашата земја настапуваше за Гумерсбах, Кретеј, Рајн Некар Левен и Барселона. 

Лига на шампиони (М), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Бидасоа ИрунБидасоа Ирун 10 6 3 1 297:246 51 15
2 СпортингСпортинг 1 10 6 2 2 309:266 43 14
3 СавехофСавехоф 1 10 6 0 4 268:278 -10 12
4 Татран ПрешовТатран Прешов 1 10 3 1 6 260:279 -19 7
5 КоксКокс 1 10 3 0 7 239:290 -51 6
6 Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 10 3 0 7 265:279 -14 6