ВИДЕО: Анголците со СПЕКТАКУЛАРЕН ДВОЕН ЦЕПЕЛИН ја насамарија унгарската одбрана

Ангола
Gol.mk на Светско првенство во ракомет 2019

По изненадувачката победа во првото коло против Катар, репрезентативците на Ангола беа убедливо поразени од Унгарија.

И покрај неуспехот, Анголците го украдоа шоуто и ги собраа аплаузите со акцијата во првиот дел, кој им го донесе и најубавиот потег во второто коло на Мундијалот.

Во голем стил, со двоен цепелин, тие ја надмудрија цврстата унгарска одбрана и заслужено добија стоечки овации од присутната публика.

Уживајте во најдобрите потези од второто коло:

СП, Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШведскаШведска 5 5 0 0 151:111 40 10
2 УнгаријаУнгарија 5 2 2 1 151:138 13 6
3 ЕгипетЕгипет 5 2 1 2 132:133 -1 5
4 КатарКатар 1 5 2 0 3 125:127 -2 4
5 АргентинаАргентина 1 5 1 1 3 119:130 -11 3
6 АнголаАнгола 5 1 0 4 121:160 -39 2