ВИДЕО: Алкалоид со ревијален меч „играчи против тренери“ ја заврши успешната сезона

Ракометарите на Алкалоид ја заклучија успешната сезона во македонската Суперлига, во која стигнаа до историски пласман - второто место на табелата, веднаш зад шампионот Еурофарм Пелистер

Момците на Кирил Лазаров прикажаа одлични партии во завршницата од првенството и сосема заслужено се вицешампиони, а денес сите заедно решија да го крунисаат успехот со ревијален натпревар одигран помеѓу играчите и стручниот штаб. 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RK Alkaloid (@rkalkaloid)

Двата тима одиграа мирољубив натпревар во кој немаше победник по истекот на регуларниот дел, а на крајот решаваа седмерците. 

Пораката завршува со мотивациона порака - „Заедно кон нови победи!“.