Тампа направи пеколно дуо, Брејди доби одлично засилување

Екипата на Тампа Беј Баканирс направи уште една одлична зделка. Откако овој клуб успеа да го убеди Том Брејди дека сè уште не е време за крај на кариерата и практично го вратија од најавената пензија, сега доведоа големо засилување. 

Се работи за вајд ресиверот Хулио Џонс. 33-годишникот мина десет одлични сезони во Атланта Фалконс, со што си обезбеди место во „Куќата на славните“ во Соединетите Американски Држави. Минатата сезона сепак одигра послабо во редовите на Тенеси, а сега се сели на Флорида. 

Фановите се одушевени бидејќи многу се очекува од прекалениот тандем Брејди - Џонс.