ВИДЕО: Рагбист се здоби со стравична скршеница на ногата во Австралија

Иан Хендерсон

Играчот на Сиднеј Ростерс, Иан Хендерсон, се здоби со ужасна скршеница на вчерашниот натпревар против екипата на Норт Квинсленд.

Откако се обиде да го собори противничкиот играч Етан Лоу, неговата десна нога остана под него, поради што доби скршеница, заради која беше изнесен од лекарската екипа.