ВИДЕО: Брејди стартуваше со пораз, Њутон со деби-победа во Њу Ингланд

Брејди

Том Брејди запиша еден тачдаун, но со пораз ја започна кариерата во Тампа Беј. Легендарниот квотербек си замина од Њу Ингланд по 20 години и ќе се обиде да стигне до седми шампионски прстен во новата екипа.

Искусниот Брејди направи неколку грешки со кои му помогна на Њу Орлеанс да запише прва победа во новата сезона (34-23). Тој заврши со 239 префрлени јарди, додека неговиот ривал на спротивната страна Дру Брис оствари 160 јарди.

Неговата замена во Њу Ингланд, Кем Њутон, истрча до два тачдауни и донесе триумф над Мајами (21-11).

Резултати од останатите натпревари:

 • Атланта - Сиетл 25-38
 • Балтимор - Кливленд 38-6 
 • Бафало - Њујорк Џетс 27-17
 • Каролина - Лас Вегас 30-34
 • Детроит - Чикаго 23-27
 • Џексонвил - Индијанаполис 27-20
 • Минесота - Грин Беј 34-43
 • Њу Ингланд - Мајами 21-11
 • Вашингтон - Филаделфија 27-17
 • Синсинати - Лос Анџелес Чарџерс 13-16
 • Њу Орлеанс - Тампа Беј 34-23
 • Сан Франциско - Аризона 20-24
 • Лос Анџелес Ремс - Далас 20-17