Кратово го доби дербито од второто коло на пинг-понгарскиот шампионат на Македонија

Со победата на Кратово на гостински терен против Астраион беше отворено второто коло од пинг-понгарскиот шампионат на Македонија во машка конкуренција. Кратовчани извојуваа победа со 0-4. Со идентичен убедлив резултат славеа и пинг-понгарите на Струмица против Вингспин и на Крива Паланка против Хепи (4-1).

Кај девојките очекувано бодови запишаа Крушево, Напредок и Борец.

Комплетни резултати од второто коло: