ВИДЕО: 15-годишник од ПОД МАСА го освои НАЈЧУДНИОТ пинг-понг поен на сите времиња

Пинг Понг

Несекојдневен пинг-понг поен се одигра во Норвешка, на дуелот помеѓу 15-годишниот Кристофер Чен и 33 години повозрасниот, Рони Солвола.

Младиот тинејџер во обид да го спаси поенот заврши под маса и му ја остави полесната работа на својот противник. Кога сите помислија дека поенот е готов, младиот Норвежанец направи чудо со еден потег.

Поенот е еден од најчудните на сите времиња и веднаш стана хит на Интернет: