ВИДЕО: Охрид на нозе - „Рибари“ со стил прославија 30 години постоење

Навивачката група „Рибари“ од Охрид овој викенд го прослави 30-от роденден. Се празнуваше со денови, а централната манифестација се случи пред и после ракометниот дуел Охрид - Пролет. 

Со пиротехничко шоу „Рибари“ го запалија Охрид и го подигнаа нашиот најубав град на нозе.

  • Погледнете како изгледаше роденденската прослава на „Рибари“: 

Охриѓани се една од најстарите навивачки групи во Македонија и ги бодрат сите клубови од овој град.