Норвешка на доминантен начин слави во брзо лизгање

Норвешка

Норвешката репрезентација во брзо лизгање немаше проблеми во финалето и го доби директниот дуел со Русија.

Норвежаните имаа висока предност и на крај лесно стигнаа до златниот медал. Русите се задоволија со среброто, а бронзениот медал заврши кај Соединетите Американски Држави.

Американците во борбата за трето место беа подобри од репрезентацијата на Холандија.