ФОТО: Одбојкарките на Имого позираа голи по освојувањето на италијанскиот шампионат! 

Одбојкарките на Имоко Волеј го остварија најголемиот успех во клупската историја, откако за првпат го грабнаа шампионскиот трофеј од италијанскиот шампионат. 

На славјето на новите шампионки на Италија им немаше крај, а нивната прослава во соблекувалната го привлече вниманието на спортската јавност, откако се одлучија голи да се позираат со освоениот трофеј. 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

I CAMPIONI DELL’ ITALIA SIAMO NOI !!!!!!

A post shared by Joanna Wołosz (@asiawolosz14) on

Покрај заедничката фотографија, која за краток период стана хит на Интернет, во фокусот е и тренерот Даниеле Сантаерли, кој по големиот успех бакна една одбојкарка, со која најверојатно е во врска.