Бодрете ја Македонија: Пуштени билетите за одбојкарското ЕП во Скопје

Македонската одбојка потцрта уште еден ден со историско значење. Почна продажбата на билети за Европското првенство во машка конкуренција на коешто Македонија ќе биде коорганизатор во периодот од 30-ти август до 6-ти септември.

Во арената „Борис Трајковски“ ќе гостуваат великанот на светската одбојка Полска, поранешниот олимписки првак Холандија, Чешка, Данска и Црна Гора. Сегашната генерација во македонската репрезентација ќе има чест и привилегија третпат по ред да игра на континентален собир, но посебноста е во тоа што овој пат ќе настапува пред своја публика, иако очекувањата се дека ќе има и значителен број странски навивачи.

Покрај ОФМ, денеска билетите во продажба ги пушти и Бугарија, а Италија и Израел тоа ќе го направат подоцна.

На следните линкови може да ги обезбедите билетите за натпреварите во Скопје

https://tickets.cev.eu/cev-eurovolley-2023-men

https://tinyurl.com/CEV-MKD-EN

https://tinyurl.com/CEV-MKD-Daytickets-EN

https://tinyurl.com/CEV-MKD-Packages-EN