15-годишниот Ефремов направи трансфер во Раднички Крагујевац

Македонскиот репрезентативец Тоше Ефремов ќе има нов предизвик, откако реши да започне интернационална кариера.

Иако има само 15 години, со своите одлични игри во македонскиот шампионат, како и во репрезентацијата на Македонија, Ефремов го привлече вниманието кај српскиот суперлигаш Раднички Крагујевац, каде што ќе ја продолжи кариерата.

15-годишниот Тоше Ефремов со својот настап во групната фаза во Скопје стана најмладиот играч на Европските одбојкарски првенства.