Mozzart со најголеми квоти на свет за Феенорд, Порто и стрелци во ЛШ

Богат ден на фудбалските терени. Започнува групната фаза во Лигата на шампионите, а Mozzart и овој пат приреди големи изненадувања за тебе. Букмејкерите беа доста расположени, така што денес имате две квоти какви нема да ги најдете никаде во светот.

Станува збор за кец на Феенорд против Селтик на стартот од групната фаза од европската елита, како и двојката на Порто во пресметката со Шахтјор на неутрален терен во германски Хамбург, исто така во рамките на најсилното континентално натпреварување.

Феенорд – Селтик (вторник, 21.00), кец 1.65

Феенорд изгради пристојна форма и изгледа многу добро во последно време. Пет меча по ред е непоразен. Последните три средби ги реши во своја корист и тоа убедливо, постигнувајќи дури 17 гола, а прими само три. Во последниот натпревар викендов Феенорд го декласира Херенвен со 6-1 и го освои третото место во холандската Ередивизија. Арне Слот користи формација 4-2-3-1, а на домашен терен само еднаш е поразен во последните девет средби. Селтик исто така изгледа добро на почетокот на новата сезона, откако загуби само еден од последните девет натпревари. Единствениот пораз го забележа против Килмарнок (0:1) кога тренерот Брендан Роџерс експериментираше со составот. Нападот на Селтикси исто така е во совршен ред. Селтик во тој период постигна 16 гола. Точно, тој не секогаш успеваше да го покаже оптималното ниво на игра на гостинските натпревари и затоа е малку веројатно дека ќе тргне напред уште од самиот почеток.

Шахтјор – Порто (вторник, 21.00), двојка 1.82

На Шахтјор му оди одлично во националниот шампионат на Украина. Во седумте одиграни кола тимот победи пет пати и два пати ремизираше. Ваквата статистика му овозможи да води во поредокот со 17 бодови, три чекори пред Кривбас. Сепак, има мала верба во рударите во европските натпреварувања, бидејќи не толку одамна играа пријателски натпревари со врвни клубови и загубија од сите со висок резултат: Тотенхем (1-5), Ајакс (0-3) и дури и грчкиот АЕК (0-5). По поразот во Суперкупот на Португалија од Бенфика (0-2), Порто самоуверено ја започна новата сезона од националниот шампионат. Во петте одиграни кола клубот има четири победи и едно реми, а само по одредени параметри Змејовите заостануваат зад Боависта и Спортинг на врвот. Ако се погледнат противниците во групата, сериозна закана е само Барселона, а помалку застрашувачки се претстојните противници и белгиски Антверпен, кои очигледно не го надминуваат квалитетот на сино-белите.

Исто така, Mozzart ти нуди и богата понуда на играчи за Лигата на шампионите. Гол, асистенција, жолт картон, шутеви во рамки на голот... се игрите кои се во понудата. Ерлинг Халанд да ѝ даде гол на Црвена Звезда е 1,30, Оливие Жиру да погоди со Њукасл е 3,50, Сандро Тонали да асистира против поранешниот клуб е 5,80, Килијан Мбапе погодува со Дортмунд е 1,70... Целосната понуда погледнете ја ОВДЕ.

ЗАБЕЛЕШКА: Квотите се подложни на промена, но во секое време ќе бидат највисоки во светот во Mozzart