Mozzart дава најголеми квоти на свет: Манчестер Сити 1,80, Емполи 1,40 и Холстен Кил 1,88!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Месец на богата фудбалска понуда е во полн ек, а пред вас овој вторник се три подарок квоти, какви што нема да најдете на ниту едно место на свет. Букмејкерите на Mozzart и овој пат беа со широки раце на Лигата на Шампиони, италијанската Серија Б и германска Цвајта.

Проверете, навистина е така!

Манчестер Сити – ПСЖ (вторик, 21:00), кец 1,80

Пресвртот во Парис ги стави „граѓаните“ во одлична позиција пред реванш дуелот од полуфиналето на Лигата на Шампионите. Манчестер Сити имаше заостанување во првото полувреме, но во второто го анулираше и славеше со 2:1 против ПСЖ, со што се доведе во јака позиција во борбата за финале. Екипата на Пеп Гвардиола славеше во сите пет досегашни дуели од нокаут фазата и само избегнување на пораз вечерва на аИтихад ќе биде доволно да се најде во првото финале на континенталната елита. На ПСЖ ќе им биде потребна победа од два голови разлика како би ја свртиле ситуацијата во своја корист, па „светците“ ќе бидат принудени да спроведат ултра-напаѓачки стил на игра, и покрај опасноста од контрите на Сити.

Емполи – Козенца (вторник, 14:00), кец 1,40

Важен ден во Емполи. „Аѕурите“ имаат шанса да обезбедат директна промоција во Серија А. Сѐ што им е потребно е да ја победат Козенца, иако во одредени калкулации и бод би им бил доволен. Меѓутоа, Емполи е без победа во последните две кола, собраа едвај еден бод, па давеникот Козенца тука ја гледа својата шанса. Гостите се на 17. место, кое води во бараж за опстанок, но стрепи дека црвената зона им е на само еден чекор оддалеченост. Во претходниот дуел ја солвадаа Пескара, но сега ги чека далеку потежок залак.

Холстен Кил – Сандхаузен (вторник, 18:30), кец 1,88

Пренатрупаниот распоред на Холстен Кил продолжува со четвртиот дуел во последните 11 денови. Бидејќи Дортмунд во саботата во полуфиналето на ДФБ Купот ги декласираше со 5:0, Кил во потполност може да се фокусира на борбата за влез во Бундеслигата. Играчите на тренерот Оле Вернер во моментов се на два бодови од третото место кое води во бараж, но со дури три натпревари помалку. Лигашката форма во последно време им падва, па се со само една победа на послесните пет дуели во Цвајта, но минатите три дуели дома завршија со славје. Од друга страна пак, ова ќе биде многу важен дуел за Сандхаузен, кој е стациониран во вториот дел од табелата, а овде има голема шанса да се оддалечи од опасната зона. Но, Сандхаузен е најслабиот гостин во лигата, со само една победа во 13 дуели на страна.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.