Mozzart дава најголеми квоти на свет: Манчестер Јунајтед 1,92, Јувентус 1,90 и Рома 1,43!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти! Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart. Букмејкерите на Mozzart, како и обично, беа дарежливи и издвоија три промо квоти за вас од Премиер Лигата и Калчо, кои во секој момент ќе бидат најголеми на свет.

Проверете, навистина е така!

Астон Вила – Манчестер Јунајтед (недела 15:05), двојка 1,92

Долго се чинеше дека Вила би можела да се вмеша во борба за пласман во Лигата на Шампионите. Тимот од Бирмингем играше феноменално на почеоток на сезоната, но со време падна со формата, а со самото тоа и на табелата. Наместо нив во елитата ќе игра Јунајтед, кој со триумф денес и математички ќе го осигура учеството во елитното европско натпреварување следната сезона.

Вила и Јунајтед имаат по два натпревари помалку од најголемиот дел од тимовите во Премиер Лигата. Добра вест за Смит е дека на располагање го има најслиниот тим, освен повредениот египќанец Трезеге, додека пак Солскјер е во поголеми проблеми, бидејќи на боледување се Антони Марсијал, Фил Џонс и Даниел Џејмс

Јувентус – Милан (недела, 20:45), кец 1,90

Централен натпревар, не само на 35. коло во Серија А, туку и во целиот италијански шампионат. Битка за место во Лигата на Шампионите. Јувентус против Милан, Роналдо против Ибрахимовиќ, Пирло против Пиоло. Двете екипи имаат по 69 бодови, колку што има и Аталанта. Овие екипи ги делат од второто до четвртото место на табелата, но во грб им гледаат Лацио и Маполи, па со пораз или реми во дербито, шансите за топ 4 ќе бидат драстично намалени. Влогот е огромен, екипите влегуваат во овој двобој по победите во минатото коло, а на ова може да се додаде дека Росонерите цели 10 години го немаат покорено Торино во Серија А. Јуве славеше на сите претходни девет дуели на кој бил домаќин против Милан.

Рома – Кротоне (недела, 18:00), кец 1,43

По бурната недела на и надвор од теренот, Рома сега сака да ја спаси сезоната со максимум поени против новиот член на Серија Б, Кротоне.По испаѓањето уште во првиот меч од полуфиналето на Лига Европа, на голема врата го најавија Жозе Мурињо за нов предводник, Римјаните ја запреа серијата од три последователни порази во четвртокот, додека пак нивните денешни ривали од Калабрија минатото коло загубија од шампионот Интер, со што и теоретски ги загубија шансите за опстанок во елитата. Кротоне патува на Олимпико без надеж, бидејќи ги загубија сите пет претходни дуели во главниот град, притоа, постигнувајќи само еден погодок. Сасуоло и дише во врат на Волчицата за место во Лига Конференции, така да денес во Вечниот Град само кец е опција.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.