MOZZART нуди најголеми квоти на свет: Интер 1,85, ПСЖ 1,52!

Нови изненадувања од кујната на Mozzart. Денес, букмејкерите на Mozzart гарантираат дека на овие два натпревари, во секој момент ќе ги имате најдобрите квоти на светот. 

Фиорентина – Интер (среда, 15.00), двојка 1,85

Фиорентина во 1/8-финалето од Купот на Италија го дочекува Интер. Виола не блеска во првенството и во моментов е многу поблиску до место кое води во понизок ранг, отколку до место кое води во Европа. Интер, од друга страна пак, стои прилично добро. Се наоѓа на втората позиција со три бода помалку од градскиот ривал Милан. Овој натпревар за „неразурите“ доаѓа во незгоден момент, бидејќи претходниот викенд и гостуваа на Рома, а веќе за четири денови ги чека големото дерби против Јувентус. Оттука се отвора можност за Фиорентина да го изненади фаворитот и да се пласира во 1/4-финале. Меѓутоа, едно се желбите а друго е реалноста. Конте сигурно нема да понесе бело знаменце во Фиренца.

ПСЖ – Олимпик Марсеј (среда, 21.00), кец 1,52

Иако Парижаните немаат на располагање неколку првотимци, воопшто не се поставува прашањето за освојувач на Суперкупот на Франција. Олимпик М. умее да биде незгоден, ова е големо ривалство и наелектризирано дерби, меѓутоа токму победата на Олимпик во минатото одмерување на силите во септември минатата година толку ги изнервира „светците“, што рековалесцентот Нејмар особено инсистира да игра вечерва во Ленс. Секако, посебно е мотивиран и новиот стратег на ПСЖ, Маурицио Почетино, кому ова му е особено добра прилика да го освои првиот трофеј во Франција. 

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.