Хуманитарен тикет: Новинарот Костов типува за Алексеј Анастасовски

Продолжуваат натпреварите, со тоа продолжува и MOZZART хуманитарната кампања во која типуваат познатите и ловат добивка која доколку ја погодат, ја донираат по своја желба.

Овој пат учесник во кампањата ќе биде Орце Костов, новинар во медиумот „А1Он“. Тој на тикет одбра вкупно пет натпревари, сите доаѓаат од најквалитетните лиги во Европа, а се типувани на конечен тип - победи на Јувентус, Атлетико, Интер, Челси, Реал Мадрид.

Евентуалната добивка во хуманитарната кампања на MOZZART, Костов ќе ја донира за лекување на Алексеј Анастасовски.