Продолжува кугларската пролет, највозбудливо во борбата за второто место

Кугларската пролет започнува овој викенд со натпреварите осмото коло во сезоната 2019/20. Според планот таа ќе трае до средината на март. Есенски првак и најсериозен кандидат за титулата е Макпетрол, а Вардар, Пелистер и ГТЦ ќе се борат за втората позиција оваа пролет.

За доигрување остануваат уште седум кола.

Распоред на пролетниот дел од шампионатот на Македонија во куглање: