ВИДЕО: Забивање на сезоната? Ѕверски потег на Лесор од кој ќе ви застане здивот!

На вечерашниот натпревар од АБА лигата меѓу Црвена Звезда и Мега Бемах можеби го добивме и забивањето на сезоната. На почетокот на третата четвртина, Матијас Лесор прифати една топка во рекетот на Мега и монструзно ја заби топката преку противничкиот играч.

Погледнете го забивањето на Французинот, кое сигурно ќе биде можеби и најдобро на крајот од оваа сезона:

На крајот Црвена Звезда на крајот славеше победа од 90-80 против Мега.