ВИДЕО: ЗАБИВАЊЕ НА ГОДИНАТА на првиот пик, Едвардс „летна“ преку Ватанабе

Ентони Едвардс

Првиот пик на овогодишниот драфт Ентони Едвард го направи најатрактивниот потег во досегашниот дел од НБА лигата.

Младиот кошаркар на Минесота Тимбервулвс немаше милост во дуелот со Јапонецот Јута Ватанебе. Спектакуларното забивање е вистински хит меѓу сите кошаркарски фанови, а без зборови останаа и многу кошаркари од најсилната лига на светот.

Забивањето на Едвард против Торонто:

Навивачите жалат што Едвардс нема да биде дел од „Ол-старот“ меѓу кандидатите за титулата „најдобар забивач“ во лигата...