ВИДЕО: Ворен блесна во Дизниленд и испиша историја со 53 поени!

Ти-Џеј Ворен со своите 53 поени во победата над Филаделфија го заслужи епитетот најдобар кошаркар на бурната викенд понуда во НБА лигата. Првата ѕвезда на Индијана Пејсерс погоди 20 од 29- шутеви, од кои девет тројки од 12 обиди.

  • Сите 53 поени на Ти-Џес Ворен:

Ова постигнување е најдобар инвидуален учинок по враќањето на кошарката во НБА лигата во Дизниленд.