ВИДЕО: Вонсериска асистенција без ГЛЕДАЊЕ на Димитријевиќ која ќе ве остави без здив!

Еден од најнадежните македонски кошаркари Ненад Димитријевиќ на денешниот дуел на неговиот Хувентуд против Рио Натура докажа дека поседува вонсериски талент. 

На почетокот на втората четвртина младиот Македонец запиша асистенција која уште многу ќе се прераскажува во Ендеса лигата. Од половина терен без гледање го проигра својот соиграч, на кој не му беше тешко атрактивно да поентира.