ВИДЕО: Војна во Истанбул - КРВАВ СУДИР на грчките и турските навивачи во пресрет на Ф4

навивачи во Истанбул
Gol.mk на кошаркарски Final Four во Истанбул

Позната е големата нетрпеливост помеѓу турските и грчките навивачи, а ескалација на истата се случи на улиците во Истанбул, каде ќе се одигра завршниот турнир на Евролигата.

Информации доаѓаат од Турција кои откриваат крвав судир на фановите на Олимпијакос и Фенербахче во кој се користеле ножеви и има повредени.

Двете екипи би можеле да се сретнат во големото финале, а на патот до таму ќе треба да ги елиминираат ЦСКА Москва и Реал Мадрид.

Во продлжение погледнете ги немилите сцени од улиците на Истанбул: