ВИДЕО: Вестбрук или Бледсо - која НБА ѕвезда направи поголема глупост?

НБА

Плејмејкерот на Милвоки Бакс, Ерик Бледсо, направи лапсус кој денес има милион прегледи и коментари на социјалните мрежи.

Судијата му ја додаде топката за да ја врати во игра, а овој како да добил додавање, тргна во напад. Сите се збунија, а арбитрите им ја одзедоа топката на Бакси и досудија напад за Лос Анџелес Клиперс.

Погледнете го потегот на Бледсо:

Слична грешка пред две години направи Расел Вестбрук кој ја планираше акцијата за напад, но заборави дека треба да ја топне топката: