ВИДЕО: Вајли полета и го „искрши“ кошот на Италијанците, по цепелинот на Стојановски!

Македонија одигра фантастични први 20 минути против фаворизираната Италија и на полувреме нашите момци имаат предност од два поени.

Ненад Димитријевиќ блескаше на рускиот паркет, но атракцијата на првиот дел им припадна на Војдан Стојановски и Американецот Вајли. Стојановски перфектно го проигра натурализираниот македонски репрезентативец, кој полета и го „скрши“ италијанскиот кош.

  • Потегот на Стојановски и Вајли:

Димитријевиќ со 19 поени е најефикасен во нашиот табор, додека Трајковски и Вајли реализираа по шест.