Португалија

  • Кошарка

    Дури и без Џордан, да се победува - мора!

    Кошаркарската репрезентација на Македонија ја забележа втората домашна победа во низа под водство на селекторот Јорданчо Давитков. „Црвено-жолтите“ ја совладаа Португалија, но без најголемото засилување - Теодор Џордан, кој е повреден и нема да настапи на турнирот „Трофеј Македонија“. Предводникот на националниот тим им даде шанса на сите кошаркари, а тие максимално ја искористија. Нареден предизвик ќе биде Холандија, со која се соочуваме утревечер од 20.45 часот.