ВИДЕО: Соиграч го фати Јокиќ за глава, а тој среде интервју опцу на српски

Кошаркарите на Денвер Нагетс со победа над Мемфис Гризлис (126-111) ја затворија регуларната сезона во НБА лигата. По натпреварот, првата ѕвезда на тимот Никола Јокиќ зборуваше пред камерите со една репортерка. 

За време на тоа интервју, Деандре Џордан дојде и го фати српскиот кошаркар за глава, а тоа веројатно го исплачи Јокиќ. Неговата реакција беше интересна, бидејќи опцу на својот јази.

Денвер од втората позиција го чека својот противник во плеј-офот, бидејќи ќе игра со подобриот од плеј-ин дуелот меѓу Њу Орлеанс и Лејкерс.