Распоред и резултати

Табели

НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Шарлот ХорнетсШарлот Хорнетс 28 14 0 14 5:5 0 0
2 Орландо МеџикОрландо Меџик 28 13 0 15 4:6 -2 0
3 Мајами ХитМајами Хит 28 12 0 16 5:5 0 0
4 Вашингтон ВизардсВашингтон Визардс 29 11 0 18 4:6 -2 0
5 Атланта ХоксАтланта Хокс 28 6 0 22 3:7 -4 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Денвер НагетсДенвер Нагетс 27 18 0 9 8:2 6 0
2 Голден Стејт ВориорсГолден Стејт Вориорс 29 19 0 10 7:3 4 0
3 Оклахома Сити ТандерОклахома Сити Тандер 26 17 0 9 7:3 4 0
4 Лос Анџелес КлиперсЛос Анџелес Клиперс 28 17 0 11 5:5 0 0
5 Лос Анџелес ЛејкерсЛос Анџелес Лејкерс 28 17 0 11 6:4 2 0
6 Мемфис ГризлисМемфис Гризлис 28 16 0 12 4:6 -2 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Торонто РепторсТоронто Репторс 30 23 0 7 7:3 4 0
2 Милвоки БаксМилвоки Бакс 28 19 0 9 6:4 2 0
3 Филаделфија 76ерсФиладелфија 76ерс 30 19 0 11 6:4 2 0
4 Индијана ПејсерсИндијана Пејсерс 29 19 0 10 8:2 6 0
5 Бостон СелтиксБостон Селтикс 28 18 0 10 9:1 8 0
6 Шарлот ХорнетсШарлот Хорнетс 28 14 0 14 5:5 0 0
7 Детроит ПистонсДетроит Пистонс 26 13 0 13 4:6 -2 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Голден Стејт ВориорсГолден Стејт Вориорс 29 19 0 10 7:3 4 0
2 Лос Анџелес КлиперсЛос Анџелес Клиперс 28 17 0 11 5:5 0 0
3 Лос Анџелес ЛејкерсЛос Анџелес Лејкерс 28 17 0 11 6:4 2 0
4 Сакраменто КингсСакраменто Кингс 27 15 0 12 6:4 2 0
5 Феникс СансФеникс Санс 29 5 0 24 1:9 -8 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Торонто РепторсТоронто Репторс 30 23 0 7 7:3 4 0
2 Филаделфија 76ерсФиладелфија 76ерс 30 19 0 11 6:4 2 0
3 Бостон СелтиксБостон Селтикс 28 18 0 10 9:1 8 0
4 Бруклин НетсБруклин Нетс 30 12 0 18 4:6 -2 0
5 Њујорк НиксЊујорк Никс 30 9 0 21 3:7 -4 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Денвер НагетсДенвер Нагетс 27 18 0 9 8:2 6 0
2 Оклахома Сити ТандерОклахома Сити Тандер 26 17 0 9 7:3 4 0
3 Портланд Треил БлејзерсПортланд Треил Блејзерс 28 15 0 13 3:7 -4 0
4 Јута ЏезЈута Џез 29 14 0 15 6:4 2 0
5 Минесота ТимбервулвсМинесота Тимбервулвс 28 13 0 15 6:4 2 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Мемфис ГризлисМемфис Гризлис 28 16 0 12 4:6 -2 0
2 Далас МавериксДалас Маверикс 27 15 0 12 7:3 4 0
3 Сан Антонио СпарсСан Антонио Спарс 29 15 0 14 6:4 2 0
4 Њу Орлеанс ПеликансЊу Орлеанс Пеликанс 30 15 0 15 5:5 0 0
5 Хјустон РокетсХјустон Рокетс 27 13 0 14 4:6 -2 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Милвоки БаксМилвоки Бакс 28 19 0 9 6:4 2 0
2 Индијана ПејсерсИндијана Пејсерс 29 19 0 10 8:2 6 0
3 Детроит ПистонсДетроит Пистонс 26 13 0 13 4:6 -2 0
4 Кливленд КавалирсКливленд Кавалирс 29 7 0 22 3:7 -4 0
5 Чикаго БулсЧикаго Булс 29 6 0 23 1:9 -8 0
НБА
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Торонто РепторсТоронто Репторс 30 23 0 7 7:3 4 0
2 Милвоки БаксМилвоки Бакс 28 19 0 9 6:4 2 0
3 Денвер НагетсДенвер Нагетс 27 18 0 9 8:2 6 0
4 Голден Стејт ВориорсГолден Стејт Вориорс 29 19 0 10 7:3 4 0
4 Индијана ПејсерсИндијана Пејсерс 29 19 0 10 8:2 6 0
6 Оклахома Сити ТандерОклахома Сити Тандер 26 17 0 9 7:3 4 0
7 Бостон СелтиксБостон Селтикс 28 18 0 10 9:1 8 0

Pages