Најнови вести

  • Ветеранот Курбанов доби нов договор кај Рајковиќ во ЦСКА

    Рускиот кошаркар Никита Курбанов го продолжи договорот со ЦСКА Москва на уште една година, соопшти на својата официјална страница рускиот клуб. Крилниот кошаркар го држи рекордот по бројот на сезони поминати во ЦСКА (15), а сопственик е и на рекордот по бројот на одиграни натпревари во дресот на московскиот тим (728).

  • Швед претепан од нервозни обложувачи, првпат се појави пред јавноста

    Легендарниот руски кошаркар Алексеј Швед заздравува од тешките повреди што ги доби кога беше брутално нападнат од неколку лица на московските улици. 34-годишниот плејмејкер на ЦСКА Москва беше претепан пред еден ресторан во Москва, па мораше да биде хоспитализиран поради сериозните повреди на главата. 

  • Димитријевиќ: Одбив понуди од НБА, не сакав да греам клупа или „Џи-лига“!

    Најдобриот македонски кошаркар за изминатата година во странство, Ненад Димитријевиќ, во опширно интервју за руски „БО Спорт“ говореше на повеќе теми, меѓу нив и за неговите цели како играч.