ФОТО: Работнички ги промовираше дресовите за новата сезона

Кошаркарскиот клуб Работнички во пресрет на пријателскиот дуел утре со Фенербахче, денес на прес-конференција ги промовираше дресовите во кои ќе настапува во новата сезона.

На централниот преден дел од дресот кај градите стои испишано името на Работнички, додека под логото на клубот стои бројка 70, која го симболизира роденденот на клубот.

На задниот дел од дресовите, под јаката стои логото на навивачката група „Сити Парк Бојс“,