ВИДЕО: Пул со неспортски потег предизвика повреда на коленото на Морант

Морант

Џордан Пул направи потег кој предизвика повреда кај најдобриот играч на Мемфис Гризлис, Џа Морант.

Голден Стејт Вориорс одново поведе во серијата и запиша триумф на домашен терен. Натпреварот го одбележа моментот кога гостинскиот кошаркар го повреди десното колено и мораше да замине во соблекувална.

Следниот дуел исто така се игра на теренот на „воините“, кои имаат предност од 2-1 во западното конференциско полуфинале.