Познати термините, викендов продолжува кошаркарскиот плеј-оф

В сабота продолжува плеј-офот на кошаркарскиот шампионат на Македонија. Три скопски екипи и вицешампионот Пелистер остана во битка за титулата, а сите серии до крајот ссе играат на три победи,

Работнички и Пелистер в сабота полладне во СРЦ „Кале“ ја почнуваат серијата, а МЗТ Скопје и ТФТ Mozzart почнуваат следната среда во СЦ „Јане Сандански“. Работнички и МЗТ Скопје ја имаат предноста на домашниот терен заради подобриот скор во регуларниот дел на сезоната.

Кошарка
Прва лига 2024/24
Плеј-оф - полуфинале:

27 април - 18:00: Работнички - Пелистер
30 април - 19:00: МЗТ Скопје - ТФТ Mozzart 

Титулата од минатата сезона ја брани МЗТ Скопје.