Познати термините кога МЗТ ќе игра во четвртфиналето во АБА2 лигата

МЗТ Скопје ќе биде претставник на Македонија во четвртфиналната фаза од регионалната АБА2 лига.

Во конкуренција за титулата останаа уште осум екипи. Меѓу нив е и тимот на Дарко Радуловиќ, кој ќе го започне походот кон полуфиналето против Младост на 20 април. Реваншот ќе го одигра два дена подоцна, односно на 22 април.

Четвртфинални парови во АБА2 лигата:

 • 19.04.2021
 • 12:00 часот - Борац Бања Лука (3) – Подгорица (6)
 • 16:00 часот - Спарс (2) – Златибор (7)
 • 20.04.2021
 • 12:00 часот - Младост (4) – МЗТ Скопје (5)
 • 16:00 часот - Студентски Центар Centar (1) – Слобода Ужице (8)
 • 21.04.2021
 • 12:00 часот - Подгорица (6) – Борац Бања Лука (3)
 • 16:00 часот - Златибор (7) – Спарс (2)
 • 22.04.2021.
 • 12:00 часот - МЗТ Скопје (5) – Младост (4)
 • 16:00 часот - Слобода Ужице (8) – Студентски Центар (1)

Полуфиналните натпревари ќе се одиграат кон крајот на април, а почетокот на мај ќе го донесе големото финале.