Пејџ го напушти Партизан и потпиша за Орлеанс

Маркус Пејџ го напушти Партизан по три години и веднаш најде нов клуб. Одличниот дефанзивец освои два Купа на Радивоје Корац со Партизан.

Новиот тренер на „црно-белите“, Жељко Обрадовиќ не сметаше на него и беше слободен да избере нова средина. Пејџ потпиша едногодишен договор со францускиот прволигаш Орлеанс.

Тој потпиша едногодишен договор со овој француски клуб и веќе беше официјално претставен во новиот клуб. Новото првенство на Франција почнува на први октомври.