ВИДЕО: Неверојатна тројка на Кари – погоди под фаул, со лева рака и без гледање!

Стеф Кари, првата ѕвезда на Голден Стејт Вориорс по кој знае кој пат ги покажа своите шутерски способности, откако на натпреварот со Бостон Селтикс реализира 47 поени, а погоди дури единаесет тројки.

Една од нив беше неверојатна. Пред себе имаше чувар, но иако беше фаулиран успеа со лева рака и без гледање да погоди за три поени и одново да ја одушеви кошаркарската јавност во НБА лигата.

  • Неверојатната тројка на Кари:

Сметајќи ги последните пет натпревари, Кари стигна до бројката од 44 тројки, а со тоа постави рекорд во НБА лигата.

Најнови вести од
НБА, САД