ВИДЕО: Ретко видено под обрачите - кошаркар на Венеција си постигна „автокош“!

Кошаркарите на Партизан го претрпеа првиот пораз во Еврокупот и тоа од Венеција на домашен терен со 83-69. Српскиот тим имаше пет победи во исто толку натпревари, а Италијаните најавија битка за првата позиција во групата. 

Интересен момент се случи на почетокот на втората четвртина. Партизан не успеа да дојде позиција за шут, но топката при еден пас, се одби од противнички кошаркар и го погоди обрачот.

  • Неверојатниот поен на Партизан:

Гледачите, а и некои од актерите низ смена аплаудираа на кошот.