Монако се засили со Вил Томас за премиерниот настап во Евролигата

Француски Монако оваа сезона ќе играат во Евролигата и го засилија тимот за дебито елитното европско натпреварување. Францускиот клуб ја засили својата центарска позиција со американскиот кошаркар Вил Томас, кој ги помина последните две сезони во руски Зенит.

Тимот предводен од Звездан Митровиќ официјално го претстави Вил Томас на својот Твитер профил, а потоа и пред медиумите.

Се очекува Мајк Џејмс да потпише наскоро и трамсферот треба да биде официјален до крајот на неделата.