World Cup Qualification, Asia & Oceania

Primary tabs

Најнови вести

ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. А
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Нов ЗеландНов Зеланд 6 5 0 1 579:439 +140 11
2 Јужна КорејаЈужна Кореја 1 6 4 0 2 530:502 +28 10
3 КинаКина 1 6 3 0 3 503:414 +89 9
4 Хонг КонгХонг Конг 6 0 0 6 404:661 -257 6
Next group phase
Квалификуван
ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. Б
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 АвстралијаАвстралија 6 5 0 1 525:392 +133 11
2 ФилипиниФилипини 6 4 0 2 470:482 -12 10
3 ЈапонијаЈапонија 1 6 2 0 4 469:464 +5 8
4 ТајванТајван 1 6 1 0 5 426:552 -126 7
Next group phase
Квалификуван
ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. Д
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 ИранИран 6 5 0 1 454:351 +103 11
2 КазахстанКазахстан 6 3 0 3 420:436 -16 9
3 КатарКатар 1 6 2 0 4 408:465 -57 8
4 ИракИрак 1 6 2 0 4 412:442 -30 8
Next group phase
Квалификуван
ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. Е
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Нов ЗеландНов Зеланд 12 10 0 2 1090:861 +229 22
2 Јужна КорејаЈужна Кореја 12 10 0 2 1062:927 +135 22
3 ЈорданЈордан 1 12 7 0 5 1037:951 +86 19
4 КинаКина 1 12 7 0 5 1004:834 +170 19
5 ЛибанЛибан 12 6 0 6 945:858 +87 18
6 СиријаСирија 12 2 0 10 793:1088 -295 14
Next group phase
Квалификуван
ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. Ф
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 АвстралијаАвстралија 12 10 0 2 1055:727 +328 22
2 ИранИран 12 8 0 4 890:811 +79 20
3 ЈапонијаЈапонија 12 8 0 4 988:844 +144 20
4 ФилипиниФилипини 12 7 0 5 970:935 +35 19
5 КазахстанКазахстан 12 4 0 8 828:963 -135 16
6 КатарКатар 12 2 0 10 732:1027 -295 14
Next group phase
Квалификуван
ФИБА Светско Првенство, Азија и Океанија Квалификации, Гр. Ц
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 ЈорданЈордан 6 5 0 1 575:452 +123 11
2 ЛибанЛибан 6 5 0 1 531:398 +133 11
3 СиријаСирија 6 2 0 4 402:503 -101 8
4 ИндијаИндија 6 0 0 6 413:568 -155 6
Next group phase
Квалификуван