Најнови вести

Табела

United Лига, Главна Рунда
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Химки МоскваХимки Москва 2 2 0 0 187:119 +68 4
Плејоф
2 ЦСКА МоскваЦСКА Москва 2 2 0 0 179:144 +35 4
Плејоф
3 Уникс КазанУникс Казан 1 1 0 0 94:60 +34 2
Плејоф
4 Локомотив КубанЛокомотив Кубан 1 1 0 0 88:62 +26 2
Плејоф
5 Автодор СаратовАвтодор Саратов 1 1 0 0 102:83 +19 2
Плејоф
6 ЗенитЗенит 2 1 0 1 158:167 -9 2
Плејоф
7 Нижни НовгородНижни Новгород 0 0 0 0 0:0 0 0
Плејоф
8 АстанаАстана 1 0 0 1 72:92 -20 0
9 Парма Пермски КрајПарма Пермски Крај 1 0 0 1 73:98 -25 0
10 КалевКалев 1 0 0 1 62:88 -26 0
11 Цмоки МинскЦмоки Минск 1 0 0 1 55:83 -28 0
12 Енисеј КраснојарскЕнисеј Краснојарск 2 0 0 2 155:189 -34 0
13 ВЕФ РигаВЕФ Рига 1 0 0 1 64:104 -40 0
Плејоф